"یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد"

وصیت نامه

وصیت نامه شهید علي گرائيلي ملك‌خيلي

بسم الله الرّحمن الرّحيم

 وصيّت نامه‌ي شهيد علي گرائيلي ملك خيلي

 

« مكتبي كه شهادت دارد اسارت ندارد.» ( امام خميني )

سلام، سلام بر مهدي موعود(عج). سلام بر فرزند فاطمه(س) سلام بر امام آخرالزمان(عج) و سلام بر آخرين اختر تابناك امام ولايت بر حقّ مسلمين مهدي موعود(عج) غايب اكبر و سلام بر نايب بر حقّش پير جماران، اميد ايران، والي اسلام، امام امّت خميني كبير و سلام بر ياران فداكارش رزمندگان اسلام. درود ، درود بر شهيدان غرقه به خون انقلاب اسلامي ايران از شهيدان 15خرداد گرفته تا شهيدان كربلاي 3 وصيّت‌نامه‌ي خويش را شروع مي‌كنم.

آن كس كه تو را شناخت جان را چه كند       فــرزند و عيال وخانمان را چــه كند

ديــوانه كنــي هر دو جـهانش بخشي      ديوانه‌ي تــو هر دو جهان را چــه كند

لطف خدا شامل حالم گرديد تا بار ديگر و با نيّت شهادت و ادامه‌ي خون شهيدان در كنار رزمندگان اسلام باشم و با گرفتن درس اخلاق از معلّمين مخلص در اين دانشگاه بر عقيده‌ام استوارتر گردم. حال كه خويش را در كنار آن‌ها مي‌بينم بر آن شدم تا مطالبي بر ورق بياورم.

سپاس بر خدايي كه بر ما منّت نهاد و امامي از طائفة پيامبران براي ما فرستاد تا ما را به تكامل معنوي و انساني فرستند. سپاس بر خدايي كه با الطاف بي‌كرانش از قرن‌ها ظلمت و خفقان شب سياه استبداد ظلم و ستم را محو و نابود ساخت و انقلاب اسلامي اين محبّت الهي را برما ارزاني داشت.

سپاس بر خدايي كه با الطاف بي كرانش رهبري به ما عطا فرمود كه با رهبري‌هاي پيامبر گونه‌اش كه افشاگر درد محرومين و مستضعفين جهان است كاخ ستمگران را به لرزه انداخت. براي ما همين بس كه « يك مو از كوخ نشينان را بر تمام كاخ ستمگران ترجيح داده است. » سپاس بر خدايي كه با آمدن اين انقلاب تمام موانع و توطئه‌هاي جهان خواران را نابود كرده است از همه قدرت‌هاي شرق خدا منكر و غرب مادّي.

در اين‌جا لازم دانستم كه به عنوان برادر كوچك شما اي مردم دلير ايران! چند نكته را يادآوري كنم.

شما امّت اسلام اي مستضعفين متعهّد! امام را ياري كنيد تا در زمينه انقلاب مهدي(ع) آماده شود، ياري كنيد از براي اين‌كه به خدا قسم اينان حاملان راستين سيره‌ي پيامبرانت كه درود و سلام بر اين ياوران اسلام باد.

اكنون كه ايران اسلامي تحت رهبري ولايت فقيه در صحنه‌هاي جهاني پيروزي‌هاي معنوي و سياسي بزرگي را كسب نموده و مجاهدت‌هاي امّت انقلابي دشمن را مَايوس نموده و توده‌هاي مستضعف را عليه زمامداران و نوكران آمريكايي جنايتكار به حركت بر آمده‌اند و بحمدالله به عملكردهاي قاطع دادگاه‌هاي اسلامي، تعداد زيادي از منافقين و مزدوران را به سزاي اعمال ننگين‌شان رسيده‌اند. بكوشيم بال حقيقي انقلاب كه خواسته اسلام و امام امّت است در همه‌ي زمينه‌ها در جامعه تحقق دهيم و اين ميسّر نيست و نمي‌شود مگر ارزش‌هاي طاغوتي از غرب و شرق مادّي در جامعه نفي كنيم و فرهنگ و صبر و صلوة ، با رشد بينش عقيدتي سياسي را در جامعه گسترش دهيم.

اي مردم مسلمان كه هويّت اسلامي خود را بازيافته‌ايد، بدانيد كه دشمنان انسانيّت و حقيقت، لحظه‌اي از توطئه‌هاي گوناگون عليه اسلام ما غافل نيستند و سخن امام را به ياد آوريد كه مي‌فرمايند: « آمريكا به اين زودي دست از سرِ ما و انقلاب ما برنمي‌دارد » و بايد باورمان گردد كه جهاد مكتبي ما عليه امپرياليسم و كمونيسم تا تحقق يافتن آرمان ما در سراسر جهان تا ظهور مهدي موعود(عج) ادامه دارد.

اميدوارم كه بر تعهّد اسلامي‌مان عمل نماييم چون علي(ع) فرمود: « اَلْيَوْم عَمَلٌ وَ لا حِساب غَداً حِسابٌ وَ لا عَمَلٌ. »

خداوندا! به ما شناخت قرآن و سنّت پيامبر و أئمّه‌ي معصومين و رهبر راستين، بصيرت و آگاهي عطا فرما.

خداوندا! به دولت اسلامي ما عزّت و بزرگواي و توفيق خدمت به مستضعفين ايران و جهان و دوام عمر عنايت فرما.

خداوندا! من بنده گناهكار تو هستم و از بودنم احساس شرم مي‌كنم، پس مرگي برايم بفرست تا گناهانم پاك گردد.

معبودا! مرگم را شهادت و شهادتم را در زيارت ياران اسلام و پيامبران به پايان
برسان. آمين

خطاب به پدر و مادرم: خدمت پدر و مادر عزيز و فداكارم سلام عرض مي‌كنم.

ابتداي سخن را با اين كلام علي(ع) كه مي‌فرمايد « مانند كسي باشيد كه چون آنان را بخوانند بي‌درنگ حاضر و بيدار شوند » شروع مي‌كنم و بدانيد كه دنيا جاي اقامت نيست. پس آن را با آخرت معاوضه كنيد.

پدر و مادر عزيزم! مقدّمه‌اي را خدمت شما عرض مي‌كنم تا هدف مقدّس خويش را مشخص كنم، شخصي كه اسلام را مي‌پذيرد خداوند هرگز هميشه او را در راحتي قرار نمي‌دهد و در سر راهش موانع و مشكلاتي براي امتحان قرار مي‌دهد تا ميزان پايداري آن شخص را در راه عقيده‌اش معلوم سازد.                                                  

اكنون كه سرزمين اسلامي ايران مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته، من به عنوان يك شخص مسلمان وظيفه خويش دانستم كه براي حفظ اسلام و انقلاب ايران، روانه‌ي جبهه گردم تا خدمتي به اين اسلام كرده باشم، زيرا علي(ع) فرمود: « جنگيدن در راه حق تعالي است كه باعث سربلندي اسلام است ». ما كه با حسين(ع) شهيد كربلا شهيدان سرزمين داغ نينوا عشق
مي‌ورزيم و با الهام از امام حسين(ع) مبارزه و جهاد مي‌نماييم و فريادمان بلند است كه « يا ليتني كنت معهم فافوز فوزاً عظيماً.
 »

الان حقيقت زمان آن است كه به نداي فرزند پاك امام حسين(ع) پاسخ مثبت داده و فداكاري و ايثار ما بايد همچون ياران حسين(ع) باشد و همچون آن صحابه‌ي بزرگ حسين(ع) كه در خطاب با فرمانده‌ي سپاه اسلام مي‌فرمايد: « به خدا سوگند اگر هفتاد بار كشته شوم و زنده شوم و هفتاد بار زنده، زنده بسوزم باز زنده شوم از تو جدا نمي‌شوم. » چون مي‌دانم رنج مرگ لحظه‌اي بيش نيست و سعادت جاودانه در انتظارم است و بدانيد پدر و مادرم ، من با اين عقيده و نيّت به جبهه آمده‌ام تا در مقابل رژيم كفر عراق كه ناموس اسلام ما را مورد تجاوز قرار داده است مردانه بجنگيم و اگر در اين راه جان خويش را هم از دست دهم هيچ باكم نيست، زيرا من درس گرفته از ياران حسين(ع) هستم، زيرا من اسلام و پايمردي را يافتم و
آمده‌ام و حال با اين توضيحات مختصر، از شما مي‌خواهم:

1- فرامين امام كه در تداوم انقلاب اسلامي نقش بسيار والا و ارزنده دارد و موجب رسوايي و افشا شدن ماهيّت دشمنان اسلام است كاملاً در همه‌ي زمينه‌ها عملي نماييد و با آنان كه با روحانيّت مخالف هستند، مخالف باشيد.

2- شما بايد مثل كوه استوار در راه اسلام باشيد و هر وقت كه اسلام و قرآن در خطر هستند جان و مال خويش را در راه نابودي دشمنان اسلام و قرآن فدا نماييد و در اين راه نگذاريد هيچ مشكلي موجب برگشت شما شود.

3- توصيه مي‌كنم هر چقدر ممكن است به فقرا كمك كنيد چون اين عمل شيوه‌ي
پيامبران است.

4- از مال دنيا چيزي ندارم و از كسي طلب ندارم و اگر احياناً برادراني از من طلبي دارند آن را بپردازيد،‌ و اگر جنازه‌ام به دست شما رسيد دست‌هايم را باز كنيد تا منافقان كوردلان بدانند كه چيزي از اين دنيا به آخرت نبرده‌ام.

پدر و مادر عزيزم! من مي‌دانم كه فرزندي شايسته براي شما نبوده‌ام، اميدوارم تو اي مادر! شيرت را به من حلال گرداني و پدر، تو هم مرا ببخش شايد من اذيّت و آزاري
به شما رسانده‌ام.

برادر عزيزم! تو كه به عنوان يك مربي برايم بوده‌اي از تو تشكّر مي‌كنم كه مانع آن مي‌شدي كه من به گمراهي كشيده شوم و از تو تشكّر مي‌كنم كه هميشه مرا به راه راست هدايت مي‌كردي كه به خدا قسم هر چه در زندگي از نظر معنوي داشتم از تو بوده مرا ببخش اگر تو را در اين راه اذيّت و آزار مي‌نمودم و اي كاش آن زماني كه تو مرا در راه انقلاب هدايت مي‌كردي من دست‌هاي تو را بوسه مي‌زدم.

از خواهرانم مي‌خواهم كه زينب‌گونه باشند و بر اثر شهادت برادرشان
ادامه دهنده‌ي خونش شوند.

در پايان از دوستانم مي‌خواهم كه هر چه بدي از من ديده‌اند مرا ببخشند تا روحم شاد و شادتر گردد و از آنان مي‌خواهم اگر برايشان امكان دارد به مزارم بيايند تا من
احساس تنهايي نكنم.

 

و السّلام

علي گرائيلي 4/8/1365 روز يكشنبه

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگه‌دار