"یاد شهدا باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد"

وصیت نامه

وصیت نامه شهید محمّداسماعيل قرباني

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

 وصيّت نامه‌ي شهيد محمّد اسماعيل قرباني

« وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلُوا في سَبيلِ اللهِ اَمْواتاً بَلْ اَحْياءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ. »

« كساني كه در راه خدا جنگ كرده‌اند و شهيد شده‌اند مرده مپنداريد بلكه آن‌ها زنده‌اند و در نزد خدايشان روزي مي‌خورند. »

اگر شهيد شدم مرا كفن نكنيد و غسل ندهيد چون رهبرم حسين(ع) نه غسل داشت نه كفن. من افتخار مي‌كنم در راه خدا جان خود را فدا كنم. جان ما در برابر اسلام هيچ ارزشي ندارد همه‌ي ما مسلمان و پيرو قرآن هستيم و همه‌ي ما بايد به سوي خدا باز گرديم و باز خواهيم گشت پدر عزيز! شما بايد افتخار كنيد كه چنين فرزندي را در راه اسلام فدا مي‌كنيد. پدرجان اكنون بايد اسماعيل‌هاي خود را آماده كرد. مبادا از اين فرزندت كه در راه الله حركت كرد و شهيد شد غمي به دل راه بدهي اين باعث سر بلندي و عزّت و شرف خانوادگي ما مي‌شود. من افتخار مي‌كنم كه در راه اسلام جان شيرين خود را فدا نمايم.

امّا يك پيام  براي ملّت مسلمان و مجاهد دارم و آن اين است كه اگرهمه شهيد شدند  به‌جز يك نفر، از آن يك نفر هم مي‌خواهم كه تسليم دشمن نشود تنها تسليم در برابر خدا و قوانين اسلام باشد. ملّت بايد گوش به‌فرمان آن خليفه الله؛ يعني، خميني بت شكن باشد. اين را بدانيد كه اسلام هيچ وقت نابود شدني نيست. اسلام هميشه پيروز بود و پيروز خواهد بود. امروز ما شيعه امام حسين(ع) هستيم و بايد از او سر مشق بگيريم. آن‌هايي‌كه رفتند كار حسيني كردند و آن‌هايي كه مانده‌اند بايد كار زينبي بكنند و گرنه يزيدند. ما از شهادت  نمي‌ترسيم چون با لا اله الا الله به پيش رفتيم. شهادت افتخار ماست و قرآن را در آغوش مي‌گيريم. اي‌ منافق كور شده شما بايد بدانيد كه در پيش خدا سخت ضربه خورده و گمراهيد ولي خود
نمي‌دانيد. همان هيزمي كه مردم با آن آتش روشن مي‌كنند شما را در آن آتش مي‌سوزانند. ما بايد وطن خودمان را خوب حفظ كنيم تا اجنبي دوباره به وطن ما حمله نكند.

 

شعار حزب الله

تا مرگ صدام يزيد جنگ ادامه دارد.

صدام، صدام  ، اين آخرين پيام است   ملّت ما آمادة قيام است

سرباز وظيفه محمّد اسماعيل قرباني